Návod na ošetrenie SENOSAN-U (MDF s vysokým leskom)

Čistenie a ošetrovanie plôch – SENOSAN-U

Nevhodné ošetrovacie prostriedky / postupy

Na ošetrovanie Senosan-u sa nesmie sa používať žiadny ostrý čistič. K ostrým čističom patria okrem iných aj také, ktoré majú vysoký podiel kyseliny, alebo majú tzv. samočistiace účinky, prípadne pôsobia odierajúco. Taktiež sa neodporúčajú čistiace prostriedky s ľahko prchavými rozpúšťadlami.
Narušenie povrchovej vrstvy lesklých plôch môže spôsobiť dlhodobé poškodenia. Povrchy lesklých plôch nemajú byť v žiadnom prípade čistené parnými čističmi. Tzv. invazívna vlhkosť môže spôsobiť dlhodobé poškodenie. Vyvarujte sa drhnutiu s utierkami (k tomu sa počítajú aj rub v domácnosti obvykle používaných špongií na riad), pretože tým sa spôsobí poškriabanie.

Pri slnečnom a halogénovom svetle viditeľné jemné poškriabania, súvisia s efektom vysokého lesku a nepredstavujú žiadnu povrchovú chybu.

Návod na ošetrovanie pre nábytkové lesklé povrchy s vysokolesklým SENOSAN povrchom a odporúčania ku konzervovaniu povrchu s ULTRA-GLOSS Superpolish = DGS

(DGS - je skratka “Durable Gloss Sealant" tzn. dlhodobý lesk- konzervovanie bez vosku).

Po odstránení ochrannej fólie je povrch obzvlášť chúlostivý! K docieleniu viac odolnej plochy majú byť lesklé povrchy ihneď po odstránení fólie zakonzervované - ošetrené s prípravkom ULTRA-GLOSS Superpolish. Produkt následne vytvrdne do kryštalickej pevnosti, pričom je ekologicky nezávadný, tzn. nezávadný aj pre kuchynský nábytok. Konzervovanie povrchu sa môže znova opakovať, len čo je politúra opotrebovaná, čo je cca. po 12 mesiacov.


Návod na ošetrovanie a konzervovanie povrchu.

  1. Pred konzervovaním povrchu sa musí povrch najskôr očistiť mydlovou vodou (obsah mydla 1%) a následne vysušiť.
  2. Pred použitím politúry je potrebne nádobou viackrát zatriasť.
  3. Pri čistení lesklej plochy je potrebne politúru ULTRA-GLOSS pravidelne rozotrieť s čistou bavlnenou príp. microfaser handričkou. Pozor! ULTRA-GLOSS Superpolish je vysoko výdatný! Výdatnosť je 50ml pre 6–10m2.
  4. Počas úplného sušiaceho procesu (cca. 10 - 20min), sa belavý politúrový zvyšok vyleští kruhovitými pohybmi s ďalšou čistou bavlnenou príp. microfaser handričkou. Teraz je vysoký lesk a dlhodobé konzervovanie leštenej plochy viditeľné. Ošetrením je tiež znížený statický náboj povrchu. Nepoužívajte žiadne čističe obsahujúce alkohol! Taktiež sa nesmú používať žiadne nábytkové politúry a vosky, ktoré by mohli obsahovať nevhodné rozpúšťadlo a tým vytvoriť nečistý film. Pri povrchu Senosan-u sa môžu vyskytnúť pri úprave s rozpúšťadlovými čističmi pnutia, ktoré dlhodobo vedú k jemným, sotva pozorovateľným prasklinám. Čistite preto tieto lesklé povrchy len s mydlovou vodou a mäkkou handričkou. Jemné škrabance môžu byt vyhladené s „ULTRA GLOSS Superpolish".


Ošetrením Senosan-u pomocou ULTRA-GLOSS Superpolish = DGS dosiahnete:

  • jedinečnú povrchovú ochranu na minerálnej báze
  • naspäť farbu a lesk.
  • zrkadlovo hladký povrch.

ULTRA- GLOSS Superpolisch = DGS:

  • chráni povrch niekoľko mesiacov proti takým vplyvom, ako slnečné svetlo, čistiace prostriedky, mastnej špine, prachu a pod..
  • nie je v žiadnom prípade agresívny a tým je ohľaduplný nielen k povrchom, ale aj k životnému prostrediu.


Tento návod na ošetrovanie bol vypracovaný podľa súčasných vedomostí a skúseností.

Čistiace prostriedky a návod na ošetrovanie Senosan-u sú určené pre konečného zákazníka.

K výrobkom s použitím Senosan patrí balíček, ktorý obsahuje:

1. Leštiacu pastu Senosan 1 ks
2. Čistiaca handrička – biela 1 ks
3. Návod na ošetrovanie Senosan-u 1 ks


Copyright © 2o15 IW TREND s.r.o. All right reserved Webdesign: mymedia