DTD (drevotrieskové dosky) – dýhované, laminované, surové, vysoký lesk

Dýhované
Dyha, ako okrasná vrstva DTD, je výnimočný produkt, ktorý má prírodné vlastnosti a originálnu drevnú štruktúru. Dýhové dosky svoje uplatnenie nachádzajú najmä pri výrobe nábytku, v interiéroch a mnohých ďalších produktov. Dodávame v rôznych rozmeroch a hrúbkach (pozri Skladový program a neštandardné kvality a rozmery podľa Vašej požiadavky). Neštandardné kvality a rozmery podľa Vašej požiadavky.
Surové – Falco
Surové drevotrieskové dosky (DTD) Falco, vyrábané technológiou lisovania CONTIROLL© sú vysoko kvalitný veľkoplošný materiál určený k najrôznejším účelom použitia v suchom prostredí, predovšetkým však pre výrobu nábytku a vnútorného vybavenia interiérov. Vzhľadom k použitému lepidlu s extra nízkym obsahom uvoľniteľného formaldehydu (E-LE) vyhovujú aj vysokým nárokom klientov na zdravotnú nezávadnosť nábytku. Rovnakú hodnotu uvoľniteľného formaldehydu, aké majú DTD Falco, sú štandardom napríklad aj u takých výrobcov ako IKEA. Výrobca Falco je držiteľom certifikátu CARB - IKEA 14-10-27-01.

Surové - iné
Drevotrieskové dosky (DTD) - sú plošne lisovaným doskovým materiálom, ktorý sa vyrába z drevnej hmoty ihličnatých a listnatých drevín spojovaných močovino - formaldehydovou živicou. Ich povrch je prírodný a môžeme u nich rozoznať drobnú kresbu a farbu rozomletej drevnej triesky, respektíve rovnobežne uložených triesok, spravidla v troch vrstvách. Dosky sú brúsené a vzhľadom k použitému lepidlu s nízkym množstvom uvoľnitelného formaldehydu (E1) sú určené pre interiéry so suchým prostredím. Dosky môžeme ďalej povrchovo upravovať napríklad laminovaním alebo dýhovaním.

Drevotrieskové dosky sa vyrábajú pre mnoho rôznych účelov využitia, predovšetkým však pre výrobu nábytku a vnútorného vybavenia interiérov. Medzi výhody tohto materiálu patrí vysoká pevnosť v ťahu za ohybu, odolnosť proti oderu, poškriabaniu, nárazu a chemikáliám, dobrá opracovateľnosť, rýchla a jednoduchá montáž. Vo všetkých parametroch vyhovuje normám EN 312-3.
Laminované - DDL LDTD
Laminované drevotrieskové dosky sú plošne lisované dosky, povrchovo upravené impregnovanou melamínovou fóliou.

Vzhľad laminovaných dosiek je daný použitým dekoračného papiera a štruktúrou povrchu, ktorá vzniká otlačením lisovacej matrice pri výrobe. Dosky môžu byť laminované jednostranne alebo obojstranne. Laminované dosky sú určené pre vnútorné použitie (výroba nábytku). Pri použití na stavbách nie sú určené ako nosné dosky, ani ako súčasť nosných prvkov. Nie sú vhodné pre použitie v exteriéroch.
Laminované – BUČINA LDTD
Charakteristika a použitie:
Plošne lisovaná drevotriesková doska s jemným povrchom, povrchovo upravená impregnovaným dekoračným papierom. Veľké množstvo dekorov, ktoré nasledujú aktuálne trendy v tvorbe interiérov a široká ponuka povrchových štruktúr je inšpiráciou pre architektov a designerov pri tvorbe a kombinácii s inými materiálmi.

Typy dekorov: biela, unidekory, drevodekory, fantázia dekory
Technické parametre:Základný formát: 2800 x 2070 mm
Max. formát: 5600 x 2500 mm
Hrúbka: 8/10/12/13/15/16/18/19/22/25/28/32/38 mm
Laminované LDTD Skin

 

Taliansky výrobca laminovaných DTD Skin od roku 2010 s úspechom ponúka svoje produkty tým najnáročnejším európskym aj svetovým klientom v oblasti nábytkárskeho priemyslu aj interiérového dizajnu. Vďaka jedinečnému, prirodzenému vzhľadu a príjemnému pocitu na dotyk sa stal Skin vyhľadávanou, alternatívou k bežným výrobcom laminovaných dosiek. Sme radi, že môžeme exkluzívne priniesť portfólio výrobkov Skin ako jediný aj na slovenský trh.

Naša skladová kolekcia obsahuje 18 dekorov v jedinečných štruktúrach povrchu. Drevné dekory z dizajnových línií Miró, Notthingham a Sagade dokonale imitujú drevo v jeho najprírodnejšej podobe. Nechýbajú výrazné synchronizované drevné póry a priečne lesklé linky, imitujúce rezy po pílovom kotúči. Portfólio drevných dekorov dopĺňajú línia Textile – moderné dekory imitujúce textil a línia Calabianca, ktorá imituje kamenné a metalické dekory bronzu, lávy a perlovej šedej.
Ku všetkým dekorom sú k dispozícii identické ABS hrany.
Laminované Falco LDTD
Laminované drevotrieskové dosky výrobcu Falco sú plošne lisované, povrchovo upravené impregnovanou melamínovou fóliou. Kolekcia zahŕňa celkovo 70 textúr dostupných skladom k okamžitému odberu. Ku každému dekoru sú samozrejmosťou ABS hrany a HPL lamináty.
Okrem štandardných jedno farebných UNI dekorov sú pre zákazníkov dostupné nové farby v super matnej štruktúre FS08. Tieto dekory s veľmi nízkym stupňom lesku a na dotyk zamatovým povrchom dodajú punc elegancie každému modernému interiéru.
Široká kolekcia drevných dekorov je zastúpená štandardnými textúrami európskych aj exotických drevín a taktiež výberovými textúrami „Select“ v matnej kartáčovanej štruktúre FS22, ktorá dodá nábytku efekt prírodného dreva.
Falco pri vývoji svojich produktov samozrejme myslí aj na životné prostredie a zdravie svojich zákazníkov. Všetky laminované DTD sú preto vyrábané v extra nízko emisnej triede E-LE s veľmi nízkym obsahom voľného formaldehydu.

Vysokolesklé – Falco
Predstavujeme vám novinku od výrobcu Falco – materiály v inovatívnej, kvalitnej vysokolesklej štruktúre FS70. Kolekcia sa skladá z 20 dekorov, zahŕňajúcich 14 uni-farieb, 4 drevné textúry a 2 dekory z línie Fantasy. Skladom v IW Trend vám ponúkame spolu 14 lesklých dekorov Falco v prevedení obojstranne lesklé a taktiež jednostranne lesklé laminované povrchy. Ako nosný podklad priamej laminácie ponúkame DTD alebo MDF doska rôznych hrúbok. Dodať je možné taktiež lesklé HPL lamináty v štruktúre FS70 a identické lesklé ABS hrany rôznych šírok.

Innovus LDTD
Laminované drevotrieskové dosky plošne lisované, povrchovo upravené impregnovanou melamínovou fóliou. Výber najlepších európskych dekorov. Nemecká kvalita a široká ponuka sortimentu (LDTD, HPL, kompaktné dosky a DTD s nalisovanou HPL).
Laminované - Egger LDTD
Laminované drevotrieskové dosky plošne lisované, povrchovo upravené impregnovanou melamínovou fóliou.
Laminované - Egger Pracovné dosky
Nájdete u nás aj doplnkový sortiment, ktorý je určený najmä na kuchynské linky, ale použiteľný je aj na pracovné pulty, v laboratóriách a pod.
Laminované - Egger HPL lamináty
HPL lamináty sú určené na individuálnu výrobu laminovaných veľkoplošných dosiek, pre atypické rozmery a tvary. Ich povrchová úprava umožňuje ich využite aj na výrobu atypických pracovných dosiek, alebo nábytku v atypických hrúbkach.
Surové - voštinové (Eurolight)
Nasledujúce spracovateľské odporučenie platí pre EGGER EUROLIGHT® ľahké konštrukčné dosky. Odporučenie slúži k dosiahnutiu technicky a opticky bezchybného nábytku a produktu pre interiérovú výstavbu. EGGER EUROLIGHT® dosku tvoria krycie vrstvy z kvalitnej 8mm EUROSPAN® drevotrieskovej dosky podľa normy EN 312 typ dosiek P2 s hrubým brúseným povrchom alebo s kvalitným laminovaním EURODEKOR® podľa normy EN 14322. Lepenie so šesťhranným voštinovým jadrom sa vykonáva pomocou kvalitného polyuretánového lepiaceho systému bez obsahu formaldehydu. Šesťhranné voštiny so šírkou bunky 15 mm sú zo 100 % z recyklovaného papieru.
Používa sa v nábytkárstve a interiérovej výstavbe ako základná doska pre odľahčené konštrukcie pri zachovaní vysokej stability.
Surové - dierované
Dierované DTD dosky sú určené na výrobu dverí, ako výplň dverí. Jej základnou vlastnosťou je, že hrúbková stálosť vďaka technológii, ktorá orientuje polohu triesok v opačnom smere ako u klasických DTD. Táto vlastnosť umožňuje dané . Ďalšou výhodou, je ich nízka hmotnosť, čo umožňuje ľahšiu manipuláciu a použitie kovania pre nižšiu hmotnosť.
Vysokolesklé - "Thermopal" (PÚ porovnateľná s PÚ na PD)
Pripravili sme pre Vás NOVINKU zo sortimentu tejto firmy. Je to materiál s jedinečným povrchom vo vysokom lesku. Jeho vlastnosti umožňujú použitie kdekoľvek od reprezentatívnych priestorov (hotely, banky...), cez kuchynské linky, interiérov domácností až po nemocnice a laboratóriá. Vzhľadom k tomu, že na povrchu sú použité HPL lamináty, má veľmi vysokú odolnosť (porovnateľná, ako u pracovnej dosky ).
Copyright © 2o15 IW TREND s.r.o. All right reserved Webdesign: mymedia